Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
epanjohura
epanjohura
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 27/02/2014
Postime : 1241
Points : 1375
Reputacioni : 108
Medalje Red Medalje2 Medalje3

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

26th April 2016, 20:41
Çdo njeri që kalon në jetën tonë është i veçantë: lë gjithmonë një pjesë të tij te ne dhe merr diçka nga jeta jonë me vete…
Ndonjëri merr më shumë e ndonjëri më pak, por askush nuk ikën pa lënë asgjë.
Kjo është përgjegjësia më e madhe e jetës sonë dhe prova e qartë që dy shpirtra nuk takohen kurrë rastësisht...


Jorge Luis Borges
Admin
Admin
Administrator
Administrator
Regjistruar : 25/12/2007
Postime : 5043
Points : 2624
Reputacioni : 226
Medalje Medalje2 Medalje3
http://www.zeriyt.net/

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

26th April 2016, 23:18
Dashuria eshte nje force e eger . Kur tentojme ta kontrollojme na shkaterron , kur tentojme ta burgosim na ben skllav , kur tentojme ta kuptojme na le te perhumbur dhe konfuz .

Paulo Coelho
Monroe
Monroe
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Regjistruar : 25/02/2014
Postime : 5577
Points : 6230
Reputacioni : 175
Medalje Blu Medalje Red Medalje Green

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

27th April 2016, 06:41
Shumica e femrave kanë për qëllim ta ndryshojnë mashkullin, dhe kur ta kenë ndryshuar, nuk e duan më.
Admin
Admin
Administrator
Administrator
Regjistruar : 25/12/2007
Postime : 5043
Points : 2624
Reputacioni : 226
Medalje Medalje2 Medalje3
http://www.zeriyt.net/

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

27th April 2016, 11:44
Mos provo asnjëherë një dashuri që s’e ndjen, sepse dashurinë s’e komandojmë dot!
epanjohura
epanjohura
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 27/02/2014
Postime : 1241
Points : 1375
Reputacioni : 108
Medalje Red Medalje2 Medalje3

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

27th April 2016, 12:03
[You must be registered and logged in to see this image.]
Monroe
Monroe
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Regjistruar : 25/02/2014
Postime : 5577
Points : 6230
Reputacioni : 175
Medalje Blu Medalje Red Medalje Green

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

29th April 2016, 16:39
[You must be registered and logged in to see this image.]
epanjohura
epanjohura
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 27/02/2014
Postime : 1241
Points : 1375
Reputacioni : 108
Medalje Red Medalje2 Medalje3

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

16th May 2016, 10:24
Distanca ne Dashuri...


Kush jeton nje histori ne distance kalon gjendje shpirterore kurre te provuara me pare.Kush jeton larg atij qe dashuron ka nje force te brendshme te paimagjinueshme.Ka momente kur ndjehesh e lumtur, ku mjafton ta degjosh per mos leshuar veten. Ne keto komente ndjehesh pozitive, mendon "shtrengojme dhembet, jemi te forte, keto dhimbje do shperblehen.." dhe qeshni sebashku, i jepni kurajo njeri-tjetrit dhe rikarikoni "baterite".Pastaj ka momente ku vetmia te ngjitet pas, bashke me nostalgjine, bashke me lotet.
Keto momente vijne papritur, nuk nisesh nga koncepti "eshte larg dhe keshtu qe me mungon,jam keq".Jo, ne baze eshte nje mungese qe pothuajse mund ta prekesh.Me mungon ne mengjes kur zgjohem, sepse kur eshte me mua, eshte nga ana tjeter e shtratit duke me pare dhe buzeqeshur.Me mungon ne oret e ngrenies, me mungon ne nje "gatuajme bashke", "shihe si e kam shtruar tavolinen" ,me mungon ne pjatat e lara, therrmijat ne toke sepse "nuk eshte faji im, kur buka eshte e fresket bien vete". Me mungon kur bej kafen ,sepse ai me mesonte keq me kapucino.
Me mungon kur qesh per dicka te caktuar por qe duhet t'ia shpjegoj me ane te telefonit.Me mungon kur i kam syte dhe faqet te lagura nga lotet dhe kur evitoj t'ia them sepse e di sa keq do ndjehet qe nuk mi fshin dot.Me mungon kur ne darke shtrengoj jastekun tjeter dhe me kap gjumi vetem ne oret e para te mengjesit.
Me mungon,mungon,sepse kur dashuron fort dhe mendon se eshte mashkulli i jetes tende,i vetmi vend ku do te doje te ishte eshte pikerisht prane tij.Nuk ka rendesi ku, me te eshte gjithmone shtepi.Nuk ka redesi se nga cfare duhet te heq dore, do i lija te gjitha.Nuk kane rendesi te tjerat, sepse bashke, arrihet kudo.

Por.....kjo ,,bashke'' veshtire ( nuk) do te realizohet......

xxxx
epanjohura
epanjohura
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 27/02/2014
Postime : 1241
Points : 1375
Reputacioni : 108
Medalje Red Medalje2 Medalje3

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

21st May 2016, 21:57
Asgje nuk vret me shume se zhgenjimi .....zhgenjimi eshte nje dhimbje qe nuk sherohet kurrr .shenjat ngelen aty diku ne nje cep te shpirtit ..dhe sa her te vin ne mendje ..ti ndihesh keq .....zhgenjimi eshte nje shpres e kanceluar. ..eshte dicka qe arrin nga nje besim i tradhetuar ...arin nga ata , ato qe per ne kan qen gjithcka !

xxxx
Admin
Admin
Administrator
Administrator
Regjistruar : 25/12/2007
Postime : 5043
Points : 2624
Reputacioni : 226
Medalje Medalje2 Medalje3
http://www.zeriyt.net/

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

22nd May 2016, 22:27
Me pelqen kur hesht se duket sikur s’je.
E larget dhe e dhembur, si t’kishe vdekur vete.
Mjafton pastaj nje fjale, nje buzeqeshje.
E ngazellehem krejt, qe kjo s’eshte e vertete.
Dezdemona
Dezdemona
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Mendimtare

Regjistruar : 15/05/2016
Postime : 3163
Points : 3302
Reputacioni : 90
Medalje Red Medalje Blu Medalje3

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

1st June 2016, 10:47
Nuk dua te jem gjeja me e bukur e jetes tende, dua te jem ajo qe do te duash te zgjosh cdo mengjes, pavaresisht gjerave te bukura qe ke ne jete.
Dezdemona
Dezdemona
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Mendimtare

Regjistruar : 15/05/2016
Postime : 3163
Points : 3302
Reputacioni : 90
Medalje Red Medalje Blu Medalje3

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

1st June 2016, 10:47
Preferoj te rri zgjuar gjithe naten duke folur me te , ska rendesi sa e pergjumur jam apo sesa jam lodhur gjate dites , rendesi ka qe eshte dikush aty qe me pret cdo nate per te me degjuar zerin dhe per te me thene qe me do . Me pelqen me shume te rri pa gjume sepse ky realitet eshte teper i bukur per ta zevendesuar me enderra...!!!
epanjohura
epanjohura
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 27/02/2014
Postime : 1241
Points : 1375
Reputacioni : 108
Medalje Red Medalje2 Medalje3

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

2nd December 2016, 22:46
Kërkoj arsye.......
Çdo gjë në jetë ndodh për një arsye.Me arsye bie shi,arsye është rënia e dëborës,arsyeshëm dielli shkëlqen.arsye kan njerëzit kur qajnë, me arsye njerëzit e duan njëri tjetrin,me arsye njerëzit qeshin,kuptoj edhe që dashurit shuhen me arsye......Por ajo që është arsyeja e moskuptimit tim është që një engjëll pse duhet vdekur?Cila ishte arsyeja për të marrë engjëllin tim?Engjëjt nuk duhet të vdesin,apo jo?
Unë vetëm po pres vdekjen time për të kërkuar Atë dhe t'a pyes.....
-O Perëndi pse e more me vete?
Sponsored content

Citate dhe shkrime për dashuri.. - Faqe 5 Empty Re: Citate dhe shkrime për dashuri..

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi