Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Mary
Mary
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Regjistruar : 04/02/2008
Postime : 4917
Info : a good sense
Points : 51
Reputacioni : 50
Medalje Red Medalje Blu Medalje Green
https://zeriyt.albanianforum.net

Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës Empty Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës

17th March 2008, 20:37
Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës

Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës Tata110Pak modele janë pritur në Gjenevë me aq pompozitet sa, automjeti më i lirë në botë– Tata Nano.

Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës F_031010“Paris Hiltoni” i panairit të automjeteve të Gjenevës është paraqitur në dy versione – për gazetarët, në versionin më interesant, që për indianët do të kushtojë rreth 2.500 dollarë amerikanë, dhe versionin “luksoz”, me detaje të avancuar të enterierit dhe eksterierit.
Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës Tata210Detajet si ai i mbrojtësit në ngjyrën e trupit të makinës, dritat e mjegullës apo shtojcat tjera do të merren me pagesë shtesë. Për fat të keq, gazetarëve u është ndaluar qasja në brendinë e automjetit, prandaj nuk ka fotografi më të mira të enterierit.

Versioni serik i Nanos në Gjenevës është sjellë vetëm për ekzibicion nga prodhuesi indian, duke marrë parasysh se paria e Tatas veçmë ka paralajmëruar se nuk ka për qëllim që, automjetin më të lirë në botë, ta shes në tregjet evropiane, së paku jo në këtë version.

Indianët janë të vetëdijshëm se Nano në këtë gjeneratë nuk do t’i përmbushte normat e rrepta evropiane të ekologjisë dhe sigurisë prandaj, së paku tani për tani, do të përqendrohet në tregun lokal dhe në vendet e botës së tretë.
nardlushnja
nardlushnja
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 05/02/2008
Postime : 1232
Points : 16
Reputacioni : 14
Medalje Medalje2 Medalje3

Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës Empty Re: Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës

17th March 2008, 21:08
Kjo Veture cfare lidhje ka me Fatos Nano?
Eshte ne trungun famijlar te tij?
Nuk do ta blej Very Happy
Mary
Mary
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Regjistruar : 04/02/2008
Postime : 4917
Info : a good sense
Points : 51
Reputacioni : 50
Medalje Red Medalje Blu Medalje Green
https://zeriyt.albanianforum.net

Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës Empty Re: Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës

17th March 2008, 21:11
Jo, jo Nardi, blije se ska lidhje me Fatos Nanon. Laughing Laughing
nardlushnja
nardlushnja
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 05/02/2008
Postime : 1232
Points : 16
Reputacioni : 14
Medalje Medalje2 Medalje3

Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës Empty Re: Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës

17th March 2008, 21:13
Prap me dyshim e kam sepse ai di ti fsheh mire lidhjet e tija
Sponsored content

Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës Empty Re: Tata Nano - vetura më e famshme në panairin e Gjenevës

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi