Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Admin
Admin
Administrator
Administrator
Regjistruar : 25/12/2007
Postime : 5043
Points : 2624
Reputacioni : 226
Medalje Medalje2 Medalje3
http://www.zeriyt.net/

Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor Empty Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor

6th October 2008, 01:04
Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor Krasniqi_-_dimitrenko


Superdueli i kategorisë së rënd Luan Krasniqi vs. Alexander Dimitrenko do të zhvillohet në Düsseldorf të Gjermanisë me datën 15 Nëntor 2008, ketë e konfirmoj menaxhmenti i ukrainasit Alexander Dimitrenko.
Kanë mbetur vetëm 2 muaj larg luftës së ardhshme të Luan Krasniqit e cila do të jetë edhe vëndimtare për të ardhmen e tij. Krasniqi për herë të parë do të paraqitet në Ring pranë publikut Düsseldorf-as në Bundesland-in e Nordrhein Westfahlen ku jetojnë më shumë se 20 milion banorë ndër ta edhe mijëra Shqiptarë të emigruar.
Klubi Universum BoxPromotion e as vetë Luan Krasniqi nuk e ka bër akoma zyrtare datën e cakutar, por këtë e bëri ukrainasi Dimitrenko i cili thotë se Luan Krasniqit i ipet shansi i fundit të boksoj kundër një boksieri aq të cilësuar siç është ai vetë.
"Krasniqi tani duhet të tregoj se si qëndron pas shumë pohimeve dhe akuzave ndaj meje në vitin e kaluar. Edhe pse Luan Krasniqi nuk ka boksuar një kohë të gjatë, unë me trainerin timë Sdunek do të pregaditem maksimalisht dhe do të jemë në top-form me 15 Nëntor në Düsseldorf" kështu Dimitrenko.
Faktë është se ky duel për Luanin do të jetë i vështirë sepse nuk ka boksuar nga muaji Korrik i 2007-ës mirëpo as Alexander Dimitrenko nuk ka patur kurr më parë një boksier më të mirë përballë.
Admin
Admin
Administrator
Administrator
Regjistruar : 25/12/2007
Postime : 5043
Points : 2624
Reputacioni : 226
Medalje Medalje2 Medalje3
http://www.zeriyt.net/

Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor Empty Re: Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor

17th November 2008, 00:07
Luani iu kërkon falje tifozëve të tij


Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor 2co6l1z
Boksieri kosovar Luan Krasniqi, iu ka kërkuar falje tifozëve të tij pas zhgënjimit të mbrëmshëm kur, megjithëse dominoi rundet e para të përballjes me ukrainasin Aleksander Dimitrenko, u nokautua pas një goditje të pësuar në rundin e tretë.

“Kërkoj falje nga adhuruesit e mi që i zhgënjeva, por nuk munda të bëj asgjë. Bëra më të mirën që munda. Mendova se e kisha situatën nën kontroll”, ka thënë Krasniqi pas boksimit të mbrëmshëm.

Ndërkaq Dimitrenko thotë se goditja triumfuese e tij kishte qenë shumë më e fuqishme se ç’kishte menduar dhe shton se ai tash është i gatshëm të luftojë në nivel të kampionit.

“E di që adhuruesit nuk ishin me mua. Por mendoj se i kam bindur. E kapa me një grusht shumë të mirë, i cili goditi më fuqishëm se ç’mendova”, ka thënë Dimitrenko.

“Jam i gatshëm të luftoj në nivel të kampionit tash. Jam stërvitur me Wladimir Klitschko dhe e di çfarë duhet”, ka shtuar ukrainasi.

I njohur si Sasha, Dimitrenko tash mban rekord prej 29 fitoresh nga po aq boksime, 19 prej të cilave, përfshirë edhe këtë të fundit, me nokaut. Ndërkaq kjo ishte humbja e katërt e Krasniqit, kundrejt 30 fitoreve dhe një barazimi në karrierën profesionale të tij.
Identiteti
Identiteti
Anëtar
Anëtar
Regjistruar : 31/12/2007
Postime : 71
Points : 4
Reputacioni : 4
Medalje2 Medalje3

Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor Empty Re: Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor

17th November 2008, 19:30
Message reputation : 100% (1 vote)
Vertet,humbja e Luanit ishte zhgenjim,porse Luani ka bere mjaft deri me tani,dhe domosdo se edhe humbja nuk eshte diqka e tmerrshme duke llogaritur se gjithmone nuk fitohet.
virusi
virusi
Anëtar i Suksesshëm
Anëtar i Suksesshëm
Regjistruar : 26/12/2007
Postime : 1662
Info : Sigurisht
Points : 568
Reputacioni : 44
Medalje Medalje2 Medalje3

Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor Empty Re: Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor

18th November 2008, 00:33
duhet te terhiqet sa eshte ne kohe
Sponsored content

Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor Empty Re: Krasniqi lufton Dimitrenkon me 15 Nëntor

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi