Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Dezdemona
Dezdemona
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Mendimtare

Regjistruar : 15/05/2016
Postime : 3163
Points : 3302
Reputacioni : 90
Medalje Red Medalje Blu Medalje3

Ja si mund të djegësh më shumë kalori Empty Ja si mund të djegësh më shumë kalori

13th August 2016, 08:44
Ja si mund të djegësh më shumë kalori 9cf147aaf920b3b16a73302ec765401f_XL
Një metabolizëm që funksionon është një metabolizëm që mes të tjerash, konsumon në mënyrë eficiente duke parandaluar kështu grumbullimin e tepërt të yndyrave. 

Ja cilat janë veprimet rutinë, stilet e jetës, aktivitetet fizike, faktorët që kontribuojnë në një metabolizëm që funksionon si duhet dhe na ndihmon të djegim kalori.

Shmang dietat drastike
Kur dieta është shumë e ashpër dhe sasia e kalorive zbret shumë shpejt, metabolizmi ynë fillon të ngadalësohet, për të na mbrojtur nga ky ndryshim I papritur në ushqyerje. Kështu që nuk këshillohen dieta të tepruara, bllokojnë metabolizmin dhe nuk janë të shëndetshme .
Ushtrime fizike
Ushtrimet fizike gjithmonë kanë qenë të mira dhe vazhdojnë të jenë të vlefshëm pë rata që duan ta mbajnë të lartë nivelin e metabolizmit.
Më pak yndyra, më shumë proteina në dietë
Kjo nuk do të thotë që të eliminohen yndyrat dhe të bëhemi mishngrënës, por të mundohemi të balancojmë dietën dhe mos të harrojmë që proteinat janë shumë të nevojshme për të forcuar metabolizmin.
Mos kapërce vaktet
Dhe mbi të gjitha ha gjithmonë një mëngjes të mirë. Është mënyra më e mirë për ta mbajtur metabolizmin në aktivitet të mirë.
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi