Postime : 104
Points : 1
Reputacioni : 1
Medalje2 Medalje3

Superliga, vetem nje gol ne tre ndeshje Empty Superliga, vetem nje gol ne tre ndeshje

28th September 2008, 20:01
Superliga, vetem nje gol ne tre ndeshje

E Hene, 22 Shtator 2008

Vetem nje gol u realizua ne tre takimet e dyta te javes se katert te Superliges, qe u zhvilluan dje pasdite. Goli i vetem u shenua ne ndeshjen Bylis-Lushnja, ku skuadra nga Ballshi arriti te ftoje 1-0 ndaj lushnjareve, fale golit te Bakiut ne minuten e 56-te.

Ne stadiumin 'Selman Stermasi' Dinamo ka barazuar pa gola me Elbasanin. Per skuadren e Dinamos, qe drejtohet nga kroati Dalic, ky eshte barazimi i dyte rradhazi pa gola.

I njejti rezultat pa gola u shenua dhe ne ndeshjen Teuta-Partizani, qe u zhvillua ne stadiumin e Shijakut, pasi ai i Durresit eshte ne rikonstruksion. Te dyja skuadrat kerkuan per 90 minuta fitoren, por pa mundur te shenojne. Skuadra durrsake nuk ka arritur te shenoje asnje gol gjate kater ndeshjeve te para te Superliges.

Ndeshjet e sotme te Superliges

Teuta - Partizani 0-0

Dinamo - Elbasani 0-0

Bylis - Lushnja 1-0

Shenues: Bakiu 56'

Tirana udheheq e vetme Superligen pas javes se katert

Me 10 pike, skuadra e Tiranes qendron ne krye te klasifikimit, pas javes se katert te Superliges. Ne vend te dyte renditet Shkumbini me 9 pike dhe pas tij Elbasani me 8 pike.

Medalje Medalje2 Medalje3

Superliga, vetem nje gol ne tre ndeshje Empty Re: Superliga, vetem nje gol ne tre ndeshje

22nd October 2008, 21:29