Postime : 2487
Points : 2587
Reputacioni : 88
Medalje Blu Medalje2 Medalje3

Skënderbeu i heq fitoren Partizanit  në minutat e fundit, barazim 1-1 Empty Skënderbeu i heq fitoren Partizanit në minutat e fundit, barazim 1-1

14th March 2016, 21:25
Skënderbeu i heq fitoren Partizanit  në minutat e fundit, barazim 1-1 21930610
Goli i Kristi Vangjelit një minutë para përfundimit të kohës së rregullt i ka dhuruar një barazim të artë Skënderbeut në super-sfidën e sotme me Partizanin.
Të kuqtë kishin kaluar më parë në avantazh me Raçiç në minutën e 20-të, por po i njëjti lojtar humbi në pjesën e dytë një 11-metërsh për Partizanin, duke shpërdoruar shansin për t’i dhuruar fitoren “Demave” dhe kështu ndeshja përfundoi 1-1.
Një barazim që është si një fitore për korçarët që kanë ruajtur në këtë mënyrë diferencën prej + 4 pikësh nga Partizani i vendit të dytë, që nuk ka se si të mos ndihet i zhgënjyer nga ky rezultat.