Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Mary
Mary
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Regjistruar : 04/02/2008
Postime : 4917
Info : a good sense
Points : 51
Reputacioni : 50
Medalje Red Medalje Blu Medalje Green
https://zeriyt.albanianforum.net

Berisha: Nuk jap doreheqje Empty Berisha: Nuk jap doreheqje

18th March 2008, 09:13
Berisha: Nuk jap doreheqje

Berisha: Nuk jap doreheqje Berish10
Kryeministri Berisha i ka dhene nje pergjigje negative kerkesave te opozites per doreheqjen e tij pas tragjedise se Gredecit. Pasi ka pranuar doreheqjen e ministrit te mbrojtjes mediu, ai eshte shprehur se do te qendroje ne krye te puneve te qeverise. Ai u shpreh se: Shqipëria është vend i shtetit ligjor dhe në një shtet ligjor për këdo janë të përcaktuara tagrat dhe përgjegjësitë. Kam menduar në çdo moment, në çdo minutë sesi të kufizojmë maksimalisht pasojat e kësaj fatkeqësie të rëndë. Mendoj se vendi ka njohur operacionin më të organizuar të shpëtim-kërkimit dhe unë jam tërësisht i vendosur që, po me këtë shkallë organizimi, t’u përgjigjemi të gjitha pasojave të tragjedisë. Qeveria ka dëshmuar një shkallë të lartë reagimi efikas. Fatmirësisht, Shqipëria është një vend i lirë. Opozita në çdo kohë, në përputhje me Kushtetutën dhe ligjet e vendit, mund të paraqesë të gjitha kërkesat për kryeministrin, qeverinë, sikundër të adaptojë të gjitha të drejtat ligjore që ka si mocione etj.. Kjo është një fatkeqësi, së cilës ne po përpiqemi t’i japim përgjigjen më të fuqishme, në interesin më të mirë të banorëve të prekur. Nëse duan ta përdorin për qëllime politike, Shqipëria është një vend i lirë dhe të gjitha variantet janë pjesë e diversitetit të një vendi të lirë.
Admin
Admin
Administrator
Administrator
Regjistruar : 25/12/2007
Postime : 5043
Points : 2624
Reputacioni : 226
Medalje Medalje2 Medalje3
http://www.zeriyt.net/

Berisha: Nuk jap doreheqje Empty Re: Berisha: Nuk jap doreheqje

18th March 2008, 09:19
Dhe nje here tregoj qe ai s'iken pa dhune, kesaj here do jete me keq se 97.
Mary
Mary
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Regjistruar : 04/02/2008
Postime : 4917
Info : a good sense
Points : 51
Reputacioni : 50
Medalje Red Medalje Blu Medalje Green
https://zeriyt.albanianforum.net

Berisha: Nuk jap doreheqje Empty Re: Berisha: Nuk jap doreheqje

18th March 2008, 09:21
Normale qe nuk pritet nga ai nje doreheqje kaq e lehte. Duhet te derdhet shume gjak qe te iki ai.
Admin
Admin
Administrator
Administrator
Regjistruar : 25/12/2007
Postime : 5043
Points : 2624
Reputacioni : 226
Medalje Medalje2 Medalje3
http://www.zeriyt.net/

Berisha: Nuk jap doreheqje Empty Re: Berisha: Nuk jap doreheqje

18th March 2008, 09:38
Nuk e di a e vret ndergjegj'ja ate njeri qe vetem vuajtje i ka sjelle keti populli?!
Albini
Albini
Anëtar i vjetër
Anëtar i vjetër
Regjistruar : 16/01/2008
Postime : 931
Info : op
Points : 21
Reputacioni : 20
Medalje Medalje2 Medalje3

Berisha: Nuk jap doreheqje Empty Re: Berisha: Nuk jap doreheqje

18th March 2008, 16:05
Normal se nuk jep doreheqje, as une s'do te ipsha per hir te opozites te cilen ata qe shohon pak me larg syve te tyre e dine se kush ishin e cfare ata ishin, prandaj po t'u shkonte per shtati opozites Berisha doreheqjen e kishte bere ne diten e dyte te qeverisjes se tij!!!

Berishen e ka sjellur ne at pozitë populli shumicë ne Shqiëpëri, ai-populli qe ia dha voten , ai -populli edhe e largon e kurrsesi opozita apo sipmatizuesit e saj!
nardlushnja
nardlushnja
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 05/02/2008
Postime : 1232
Points : 16
Reputacioni : 14
Medalje Medalje2 Medalje3

Berisha: Nuk jap doreheqje Empty Re: Berisha: Nuk jap doreheqje

18th March 2008, 20:11
Berishen e ka sjellur ne at pozitë populli shumicë ne Shqiëpëri, ai-populli qe ia dha voten , ai -populli edhe e largon e kurrsesi opozita apo sipmatizuesit e saj!(cituar nga Albini)


Populli po cirret dhe uleret,por fatkeqesisht nuk e degjon askush.
Sponsored content

Berisha: Nuk jap doreheqje Empty Re: Berisha: Nuk jap doreheqje

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi