Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Amelia
Amelia

Regjistruar : 02/01/2008
Postime : 909
Points : 1463
Reputacioni : 59
Medalje Medalje2 Medalje Green

Moti i acartë në SHBA, temperaturat më ulta në 20 vjet Empty Moti i acartë në SHBA, temperaturat më ulta në 20 vjet

6th January 2014, 16:11
Shërbimi Kombëtar i Motit në Shtetet e Bashkuara ka dhënë paralajmërim për një front atmosferik me temperaturat më të ulëta në 20 vjet që pritet të mbërthejë vendin këtë javë. Shërbimi meteorologjik thotë se moti i acartë është rezultat i kombinimit të fronteve të ndryshme atmosferike, një fenomen i rrallë kur i ftohti arktik lëviz drejt zonave të thella jugore.
Fronti atmosferik polar është një vorbull ajri të ftohtë që lëviz në drejtim të kundërt të akrepave të orës dhe që do të përfshijë më shumë se gjysmën e kontinentit amerikan që nga e hëna dhe e marta, me erëra të acarta që do të ulin temperaturat që nga Montana e deri në Alabama në jug.
Nga e mërkura afro gjysma e vendit do të jetë mbërthyer nga temperatura deri në -17 gradë celcius
Amelia
Amelia

Regjistruar : 02/01/2008
Postime : 909
Points : 1463
Reputacioni : 59
Medalje Medalje2 Medalje Green

Moti i acartë në SHBA, temperaturat më ulta në 20 vjet Empty Re: Moti i acartë në SHBA, temperaturat më ulta në 20 vjet

6th January 2014, 16:11
Moti i acartë në SHBA, temperaturat më ulta në 20 vjet Tyt
Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi