Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
LiNuX
LiNuX
Anëtar i rregullt
Anëtar i rregullt
Regjistruar : 06/01/2008
Postime : 259
Points : 3
Reputacioni : 3
Medalje2 Medalje3
http://security.team-forum.net

Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!! Empty Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!!

13th February 2008, 19:05
Per ata qe nuk e din se qka ka ndodhur ne kosove ne 89/90 shikone ket vid...

Kodi:
http://video.google.de/videoplay?docid=-504405176007916604&q=kosovo&total=8802&start=0&num=10&so=0&type=search&plindex=9
700 000 Shqiptar te arrestuar

- 7000 Student te helmuar

- 55 Ushtar Shqiptar ne Ushtrin Sllave te masakruar
elma
elma
Anëtar i rregullt
Anëtar i rregullt
Regjistruar : 20/01/2008
Postime : 455
Points : 78
Reputacioni : 10
Medalje Medalje2 Medalje3

Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!! Empty Re: Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!!

22nd February 2008, 17:32
eh qka me ba e keqja s.harrohet..por tash ia wlejti se efituam republiken .eata mbeten ashtu si gjithmon te poshtruar me fytyr te nxir Embarassed
Albini
Albini
Anëtar i vjetër
Anëtar i vjetër
Regjistruar : 16/01/2008
Postime : 931
Info : op
Points : 21
Reputacioni : 20
Medalje Medalje2 Medalje3

Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!! Empty Re: Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!!

23rd February 2008, 00:40
Pershendes anetarin shume te rrespektuar LINUX per iniciativen e kesaj teme e cilane vete ka një mori ceshtjesh neper te cilat udhetoj populli shqiptar ne Kosove, ngjarjet e viteve 89-90 e se kendejmi ishin ngjarje qe padyshim ne nje te ardhme te afert do t'i kemi edhe ne librat shkollore si ne Kosove njeashtiu edhe ne Shqiperi, pra ngjarjet historike, ato helmime te tmerrshme, ato demonstrata te vazhdueshme ne kerkim te lirise , ato vrasje e lote te kohes kurr nuk do te harrohen.

Une u rrita jasht atdheut andaj ngjarjet nuk i kam shijuar e perjetuar nga afer por edhe pse isha i ri kisha plot emocioneme deshiren e vetme qe nje dite ta shoh Kosoven ne nje shtet me shqiperinë nëne dhe pergjithmon jasht kufijve te imponuar sllavo-shki..., por asnjehere nuk kam thane se do e shoh te lire nese nuk flijohem per atdhe prandaj nuk mungon kurr sa te jam gjalle nderimi dhe rrespekti per te renet, deshmoret, martiret dhe pishtaret luftes e te lirise.

Me nje fjali ne fund e them se "per atdheun kurr t'mos mendojme se kemi bere sa duhet,te jemi perhere ne sherbim te tij", keshtu afersisht thoshte edhe i madhi Barleti prandaj ne shenje te kujtimit te viteve nga 1968 e deri ne 89-90 per te vazhduar deri ne sakrificen e fundit me lufte e cila perfundimisht na ndau nga hordhite serbo-qetmike, une urimin e veqante ua dergoj deshmoreve te te gjitha aneve dhe e di se ata jane te perjetshem, te pavdekshem dhe pergjithmonë ne altarin e lirise.

me respekt
Albini
Anaa
Anaa
Anëtar i mirënjohur
Anëtar i mirënjohur
Regjistruar : 27/12/2007
Postime : 2266
Points : 27
Reputacioni : 23
Medalje Blu Medalje Red Medalje Green

Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!! Empty Re: Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!!

23rd February 2008, 12:46
duhet ti marrim vitet 1981 qe ja drithen jugosllavis temelet pikirishte ne kosove ,edhe ne kosove u mbyll 17 shkurte te vitit 2008 shqiptaret ishin ata qe ngriten zerin dhe po keta shqiptare jan qe nji dite serrbis do te ja dergojn kufijet deri tek nishi ,nuk harrohen vujtejt dhe gjenocidi qe ka perdore serrbija ndaj shqiptareve por ja me ne fund pa gjak ska liri ,pa mish nuk ka dasem ,dhe ne fund qellimet tona i mbrrim ,boten perparimtare e bem ta kemi mike ,dhe keta qe na ndan e pa se kush ishte i drejti dhe drejtesija po punon ne favorin e shqiptareve .
Albini
Albini
Anëtar i vjetër
Anëtar i vjetër
Regjistruar : 16/01/2008
Postime : 931
Info : op
Points : 21
Reputacioni : 20
Medalje Medalje2 Medalje3

Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!! Empty Re: Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!!

23rd February 2008, 13:07
Anaa shkruajti:duhet ti marrim vitet 1981 qe ja drithen jugosllavis temelet pikirishte ne kosove ,edhe ne kosove u mbyll 17 shkurte te vitit 2008 shqiptaret ishin ata qe ngriten zerin dhe po keta shqiptare jan qe nji dite serrbis do te ja dergojn kufijet deri tek nishi ,nuk harrohen vujtejt dhe gjenocidi qe ka perdore serrbija ndaj shqiptareve por ja me ne fund pa gjak ska liri ,pa mish nuk ka dasem ,dhe ne fund qellimet tona i mbrrim ,boten perparimtare e bem ta kemi mike ,dhe keta qe na ndan e pa se kush ishte i drejti dhe drejtesija po punon ne favorin e shqiptareve .

Marsi i vitit 81 vertet ia lekundi kufijte jugosllavise fashiste, ketu keni shume te drejte mikja ime Anaa, shperberja e jugosllavise sikur filloj dhe mbaroi tek ne por une mendoj se serbia duhet ngushtuar edhe me teper meqe dihet se brenda hartes se saj eshte edhe Vojvodina por Hungaria ska tregu ndonje interesim per at popull sikurse Shqiperia per ne!

Nese thua Anaa se keta shqiptare nje dite dot'ja qojne kufirin deri ne Nish(demek te molla e kuqe), kete harroje Anaa, une s'ja fus kot deri sa nuk jam ne zorin ma te madh porpo te them ndonese edhe ti e din se ne ashtu sic e filluam ne 1981, keshtu na kish shku me shekuj po te mos ishte ky zoteriu (avatari im)me miqet e tij, kta e shporren armikun tone shekullor, nese keta e kerkojne kufirin tone deri ne Nish, po, kta na e sjellin e ne kam droje se e humbim edhe kete qe sot e kemi!

Pse:
Ne lufte ka pasur mungese ushtaresh,
mungese armesh,
mungese e profesionalismit ne zbatim te artit te luftes
lufto per atdhe e blej arme nga komandanti!!!
maj armen ne trup e mos te guxosh me ia shkrepë!!! etj, etj....!

mos t'ia japim koses gjon se rrezohemi apo i mshojme gurit!

Pra ta gezojme kete pavaresi me shpresen e vetme qe te kemi nje zhvillim te shpejte ekonomik, nese jemi te forte, na bashkojne edheme nanen se jetim tan jeten nuk jetohet e une mendoj se meqe me dhune na ndane nga nana, edhe nana Shqiperi na merr serish ne gji.

Per bashkim kombetar nese deshirojme te jemi natyral e jo shqiperi e madhe por shqiperia reale-natyrale.
Sponsored content

Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!! Empty Re: Kujtess Vitet 89/90 ne kosove!!!

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi