Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
Mary
Mary
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Regjistruar : 04/02/2008
Postime : 4917
Info : a good sense
Points : 51
Reputacioni : 50
Medalje Red Medalje Blu Medalje Green
https://zeriyt.albanianforum.net

Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe Empty Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe

9th March 2008, 22:00
Message reputation : 100% (1 vote)
Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe

Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe 20080312
Nuk lejohen të arsimohen, pasi mbajnë ferexhe dhe perçe. Gentiana, nxënëse e klasës së 8-të në shkollën 9-vjeçare "28 Nëntori" në lagjen Laprakë të Tiranës, bashkë me motrën e saj më të vogël, Marselën në klasë të 6-të, gjenden prej një muaji në shtëpi. Vënia e ferexhesë i ka penguar dy motrat për të mos qenë si gjithë të tjerët. Drejtoresha e shkollës, Lirie Ahmeti, nuk i ka pranuar në mësim, pasi vajzat e mitura janë veshur me këto simbole fetare.

Ndërkaq, prindërit janë sorollatur dyerve të shkollës, Drejtorisë Arsimore dhe ministrisë së Arsimit, por asgjë nuk ka ndryshuar në sjelljen e titullarëve, që nxjerrin përpara ligjin. Nga ana tjetër, prindërit e 2 motrave mbajnë një qëndrim po aq të rreptë, duke mos bërë asnjë përpjekje që dy fëmijët e tyre të shkojnë në mësim me uniformën e shkollës dhe jo me atë fetare.
nardlushnja
nardlushnja
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 05/02/2008
Postime : 1232
Points : 16
Reputacioni : 14
Medalje Medalje2 Medalje3

Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe Empty Re: Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe

9th March 2008, 22:15
Jam dakorte qe te hiqen simbolet fetare ne shkollat tona
Le te hiqen kryqet dhe gjysme henezat,por ama nga klasat ku behet mesim
Nuk jam dakort qe te hiqen kryqet nga qafat e nxenesve dhe shamite nga kokat e tyre,vetem nese duan vete nxenesit
nardlushnja
nardlushnja
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 05/02/2008
Postime : 1232
Points : 16
Reputacioni : 14
Medalje Medalje2 Medalje3

Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe Empty Re: Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe

9th March 2008, 22:17
Me falni shtoj ketu qe nuk jam dakort me percen(nese kuptohet ketu te mbulohet fytyra komplet)
Turqia si shtet i madh islam e hoqi percen(theksoj percen)
Monroe
Monroe
Anëtar elitë
Anëtar elitë
Regjistruar : 25/02/2014
Postime : 5577
Points : 6230
Reputacioni : 175
Medalje Blu Medalje Red Medalje Green

Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe Empty Re: Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe

31st March 2016, 08:30
Eh sa shum paragjykohen njerezit ne vendin ton,
Sponsored content

Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe Empty Re: Largohen nga shkolla 2 motrat me ferexhe

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi