Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
XgirlX
XgirlX
Anëtar i vjetër
Anëtar i vjetër
Regjistruar : 28/12/2007
Postime : 635
Info : e keshtu e ashtu :)
Points : 23
Reputacioni : 23
Medalje Green Medalje Red Medalje3
http://albo-youth.gooforum.com

Ne sherbim te adheut.... Empty Ne sherbim te adheut....

24th March 2008, 23:54
Cfare do te benit ju per atdheun ??
Te paret tane jane perpjekur dhe kane bere te mundur realizimin e shume gjerave, ne fillim arriten te clirojne Shqiperine, ta bejne te njohur ne arene nderkombetare dhe shume gjera te tjera qe gjithsecili nga ne i di mire..!
Por, cila eshte detyra jone kundrjet atdheut ?
Cfare gjurmesh mund te leme ne sot ne te mire te ketij atdheu ?
Anaa
Anaa
Anëtar i mirënjohur
Anëtar i mirënjohur
Regjistruar : 27/12/2007
Postime : 2266
Points : 27
Reputacioni : 23
Medalje Blu Medalje Red Medalje Green

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

24th March 2008, 23:57
ta ndertojm atdheun ne ekonomi dhe standarte te barabarta me veropen ,ta ndihmojm per eleminimin e kriminalietet ,ta luftojm korrupcionin ,ta kemi nji atdhe siq e kan ter shtetasit e vendeve tjera qe jan te zhvilluara ne teknik ,teknologji .
XgirlX
XgirlX
Anëtar i vjetër
Anëtar i vjetër
Regjistruar : 28/12/2007
Postime : 635
Info : e keshtu e ashtu :)
Points : 23
Reputacioni : 23
Medalje Green Medalje Red Medalje3
http://albo-youth.gooforum.com

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

26th March 2008, 00:24
Anaa shkruajti:ta ndertojm atdheun ne ekonomi dhe standarte te barabarta me veropen ,ta ndihmojm per eleminimin e kriminalietet ,ta luftojm korrupcionin ,ta kemi nji atdhe siq e kan ter shtetasit e vendeve tjera qe jan te zhvilluara ne teknik ,teknologji .

Keto jane vetem fjale...fjalet me te cilat mbrohen edhe politikanet, se ne te vertete asgje nuk eshte bere..
Anaa
Anaa
Anëtar i mirënjohur
Anëtar i mirënjohur
Regjistruar : 27/12/2007
Postime : 2266
Points : 27
Reputacioni : 23
Medalje Blu Medalje Red Medalje Green

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

26th March 2008, 16:40
nese nuk eshte ber duhet te behet.
Albini
Albini
Anëtar i vjetër
Anëtar i vjetër
Regjistruar : 16/01/2008
Postime : 931
Info : op
Points : 21
Reputacioni : 20
Medalje Medalje2 Medalje3

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

26th March 2008, 17:00
XgirlX shkruajti:
Anaa shkruajti:ta ndertojm atdheun ne ekonomi dhe standarte te barabarta me veropen ,ta ndihmojm per eleminimin e kriminalietet ,ta luftojm korrupcionin ,ta kemi nji atdhe siq e kan ter shtetasit e vendeve tjera qe jan te zhvilluara ne teknik ,teknologji .

Keto jane vetem fjale...fjalet me te cilat mbrohen edhe politikanet, se ne te vertete asgje nuk eshte bere..








Kurrrrrrrrrrrrrrr mos thuaj "cka beri shteti per mua por thuaj dhe mendo se cfare bere ti per shtetin"
te gjithe shqiptaret jemi te njejte dhe perballe patriotizmit qe rendom shprehim, kur duhet bere dicka per atdheun sikur mshihemi apo sikur nuk ndegjojme!
nardlushnja
nardlushnja
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 05/02/2008
Postime : 1232
Points : 16
Reputacioni : 14
Medalje Medalje2 Medalje3

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

26th March 2008, 17:27
Une gjithmon jam i mendimit qe hapesi i temes te jape mendimet e veta duke dhene shembullin dhe hapur rrugen forumisteve te tjere
Kjo gje nuk eshte edhe ligj ,por mendoj per respekt te hapesit te temes
Anaa
Anaa
Anëtar i mirënjohur
Anëtar i mirënjohur
Regjistruar : 27/12/2007
Postime : 2266
Points : 27
Reputacioni : 23
Medalje Blu Medalje Red Medalje Green

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

26th March 2008, 18:05
ne per te kerkue llogari nga tjetri duhet te nisemi nga llogarija e vehtevehtes se cfare bera une konkret per atdhun ,albini thot mos kerko cfar beri atdhue per mua por une per atdheun ,nese keta politikaj nuk i realizojn premtimet e tyre ne jav kemi then voten dhe nuk duhet te presim 4 vjeqarin e tyre ,keshtu po ne jemi ata qe i largojm ,me nji fjal i shkarkojm ,keshtu qe ne ja kemi borgje sa do nji ndihm te vogel atdheut te ja japim .
XgirlX
XgirlX
Anëtar i vjetër
Anëtar i vjetër
Regjistruar : 28/12/2007
Postime : 635
Info : e keshtu e ashtu :)
Points : 23
Reputacioni : 23
Medalje Green Medalje Red Medalje3
http://albo-youth.gooforum.com

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

26th March 2008, 23:18
Albini shkruajti:


Kurrrrrrrrrrrrrrr mos thuaj "cka beri shteti per mua por thuaj dhe mendo se cfare bere ti per shtetin"
te gjithe shqiptaret jemi te njejte dhe perballe patriotizmit qe rendom shprehim, kur duhet bere dicka per atdheun sikur mshihemi apo sikur nuk ndegjojme!

Cfare bera un per shtetin...aq sa pata mundesi bera..Po ai cfare beri ?? Me genjeu gjithe kohes me premtime te rreme, me mbajti shpresen kot...

Sa per patriotizmin...ata qe thone se jane ne te vertete sbejn asgje vetem llafe gjithe kohes!!
Hey njeres se kuptoni qe duke bere fjale dhe duke thene qe JAM PATRIOT, e dua atdheun..e gjera te tilla sbeni asgje tjeter vecse genjeni veten..???
Patriot nuk eshte ai qe llomotit gjith diten apo i thur nje poezi atdheut..iku ajo kohe, ajo qe kane rendesi jane VEPRAT dhe kur vjen puna aty ka te drejt Albini.."te gjithe keta qe na thurnin lavde fshehin koken" e ndonje tjeter qe e akuzojne per antikombetar ben dicka me vlere ne sherbim te atdheut!
XgirlX
XgirlX
Anëtar i vjetër
Anëtar i vjetër
Regjistruar : 28/12/2007
Postime : 635
Info : e keshtu e ashtu :)
Points : 23
Reputacioni : 23
Medalje Green Medalje Red Medalje3
http://albo-youth.gooforum.com

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

26th March 2008, 23:21
nardlushnja shkruajti:Une gjithmon jam i mendimit qe hapesi i temes te jape mendimet e veta duke dhene shembullin dhe hapur rrugen forumisteve te tjere
Kjo gje nuk eshte edhe ligj ,por mendoj per respekt te hapesit te temes

"Fole ti te degjova une, tani fol ti te degjoj un" tha ai..keshtu po e ben e ti Nardi!

Tema eshte hapur per diskutim dhe ai qe e hap nuk jep mendimin i pari po mbron ose kundershton idete qe hidhen aty! Ndoshta e kam mesuar une gabim..
XgirlX
XgirlX
Anëtar i vjetër
Anëtar i vjetër
Regjistruar : 28/12/2007
Postime : 635
Info : e keshtu e ashtu :)
Points : 23
Reputacioni : 23
Medalje Green Medalje Red Medalje3
http://albo-youth.gooforum.com

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

26th March 2008, 23:25
Anaa shkruajti:ne per te kerkue llogari nga tjetri duhet te nisemi nga llogarija e vehtevehtes se cfare bera une konkret per atdhun ,albini thot mos kerko cfar beri atdhue per mua por une per atdheun ,nese keta politikaj nuk i realizojn premtimet e tyre ne jav kemi then voten dhe nuk duhet te presim 4 vjeqarin e tyre ,keshtu po ne jemi ata qe i largojm ,me nji fjal i shkarkojm ,keshtu qe ne ja kemi borgje sa do nji ndihm te vogel atdheut te ja japim .

E bejme ne kete gje ?? Ose e kemi beme njehere te vetme gjate gjithe kesaj periudhe qeverisjeje??

Mesa di une..asnjehere!!
albi5
albi5
Fillestar
Fillestar
Regjistruar : 19/02/2014
Postime : 18
Points : 20
Reputacioni : 0
Medalje2 Medalje3

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

21st February 2014, 22:11
ne gadeshmeri gjithmon  per brojten e Kosoves
Sponsored content

Ne sherbim te adheut.... Empty Re: Ne sherbim te adheut....

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi