Forumi Zëri YT!
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Shko poshtë
shaban cakolli
shaban cakolli
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 14/01/2008
Postime : 1489
Points : 35
Reputacioni : 35
Medalje Medalje2 Medalje3

A I FRIKËSOHEMI VDEKJES? Empty A I FRIKËSOHEMI VDEKJES?

17th January 2008, 23:59
A e keni pyetur ndonjëherë vetën përse plakemi dhe vdesim?Njerëzit sot më së tepërmi jetojnë 70-80 vjet,a është vdekja fundi i gjithqkaje,apo ka ringjallje?
Anaa
Anaa
Anëtar i mirënjohur
Anëtar i mirënjohur
Regjistruar : 27/12/2007
Postime : 2266
Points : 27
Reputacioni : 23
Medalje Blu Medalje Red Medalje Green

A I FRIKËSOHEMI VDEKJES? Empty Re: A I FRIKËSOHEMI VDEKJES?

18th January 2008, 02:59
do te flas per vete nuk kam frik nga vdekja ,eshte nji ligj i natyres ,dhe keshtu jam e pregaditur dhe mire qe ekziston ,se nuk na zinke toka ,keshtu jetes se pertejshme une nuk i besoj se do te ringjallemi me ,i besoj shkences ,asnji nuk vdiq qe te na tregoj se atje vazhdon dicka ,keshtu jetone ket jete aq sa keni energji dhe mos shpresoni se ka jet tjeter me .
shaban cakolli
shaban cakolli
Anëtar i vlerësuar
Anëtar i vlerësuar
Regjistruar : 14/01/2008
Postime : 1489
Points : 35
Reputacioni : 35
Medalje Medalje2 Medalje3

A I FRIKËSOHEMI VDEKJES? Empty Re: A I FRIKËSOHEMI VDEKJES?

18th January 2008, 16:33
Normalisht ata që nuk e nxisin mendjen të mendojnë shpesh për vdekjen rrojnë disa vite më shumë,por vdekja është e ftohët,hmmm,saherë më shkon mendja andej në trup më përqon diqka e frikshme.Ne nuk jemi as studjues të teologjisë,as hoxhë,prift dhe as profet,por bazohemi në shkrimet e shejta,të cilat thuhen se janë të diktuara nga fryma e shejtë,të shkruara nga dyzet burra besimtar të zgjedhur nga vet perendia.Shkrimet e shejta janë shumë më të vjetra se shkenca,ato flasin se Jezui ka bërë disa ringjallje kohën kur predikonte
për të kryar vullnetin e perendisë,më pas shkrimet thonë se jko një kohë të largët do të zbres
mbretëria e qiellit,dhe të gjithë të vdekurit do të ringjallen,ku për një kohë të gjatë do të sprovohen,të mirëve do të u jipet jeta e përjetshme,kurse keqbërsit do të marrin dënimin me vdekjen e dytë,e cila nënkupton shkatrrimin!

Kjo më intereson që secili nga ne po deshi të jep mendimin e vet për këtë.Nuk mund të japim mendime kuturu,nëse bazoheni sipas shkrimeve të shejta,argumentoni,nëse nuk i besoni shkrimeve të shejta-deklarohuni.

rrespekt.
Sponsored content

A I FRIKËSOHEMI VDEKJES? Empty Re: A I FRIKËSOHEMI VDEKJES?

Mbrapsht në krye
Drejtat e ktij Forumit:
Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi